Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem ludzi, który wspiera innych w społecznych zaangażowaniu i pomaga im przekładać marzenia na działania. Wspieramy mieszkańców, działaczy i pracowników stowarzyszeń i fundacji oraz urzędników. Promujemy współpracę, dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniami, inspirujemy do nowych przedsięwzięć i rozwiązań. Wszystko to możliwe jest dzięki synergii i różnorodności kompetencji naszego zespołu animatorek, mentorek, ekspertek, badaczek i koordynatorek. Od ponad 10 lat jesteśmy obecni w małopolskim sektorze pozarządowym i społecznym.

Chcesz wiedzieć więcej o różnorodnych działaniach Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych?

Skąd się wziął pomysł na MAM?

 

Od dawna marzyliśmy o tworzeniu w Małopolsce miejsc, które będą przestrzenią do rozwoju i działania społeczników i osób zaangażowanych w prowadzenie organizacji pozarządowych.

 

Nasze marzenie najpierw zrealizowaliśmy w Krakowie, wspólnie z wieloma organizacjami nawiązując współpracę z Urzędem Miasta Krakowa i tworząc założenia dotyczące Centrum Obywatelskiego w Krakowie.

W pierwszych latach jego działalności (2015-16), wspólnie z partnerskimi organizacjami, podjęliśmy się wyzwania przełożenia tego marzenia na rzeczywistość i uruchomienia Centrum. W czasie naszego działania Centrum Obywatelskie zbudowało wokół siebie społeczność zaangażowanych NGO i aktywistów, wypracowało rytm codziennej pracy i okrzepło w pełnieniu swoich funkcji. Dziś Centra Obywatelskie są elementem systemu współpracy urzędu i organizacji w Krakowie.


To sposób na to, jak przedstawiciele mieszańców, lokalnych NGO oraz instytucji samorządowych, przy wsparciu naszej organizacji, mogą wspólnie wykreować i wcielić w życie swój pomysł na MAM. Tak powstały MAM Chrzanów i MAM Nowy Sącz! 
Teraz ideą Miejsc Aktywności Mieszkańców zarażamy kolejne społeczności!

miejsce aktywności mieszkańców w nowym sącz
Miejsce Aktywności Mieszkańców w Krakowie
miejsce aktywności mieszkańców w chrzanowie

Chcesz wiedzieć więcej jak wspieramy tworzenie
Miejsc Aktywności Mieszkańców?