Joanna Czarnik


Moja odskocznia to:

Praca z młodzieżą z niezwykłym zespołem Stowarzyszenia Rozwoju Młodzieży „RAMPA”. Śpiew klasyki wokalnej w Chórze św. Michała. A do tego kryminały i wypieki – czyli coś dla ducha i ciała.

Trenerka, mentorka, ekspertka ds. NGO, specjalistka w zakresie edukacji nieformalnej młodzieży i dorosłych, menadżerka społeczna, psycholog. Członkini Zarządu Fundacji Biuro Inicjatyw
Społecznych.

Od kilkunastu lat zarządza organizacjami pozarządowymi oraz projektami edukacyjnymi i animacyjnymi. Wspiera liderów w inicjowaniu działań i radzeniu sobie z wyzwaniami w przewodzeniu innym. Prowadzi szkolenia i mentoring z zakresu zarządzania organizacją pozarządową, m.in. zarządzanie zespołem, zarządzanie finansami, pozyskiwanie środków na działalność.

Pomaga rozwijać lokalną aktywność społeczną, wspiera powstawanie nowych inicjatyw i organizacji pozarządowych. Wspiera sieciowanie i współpracę między organizacjami pozarządowymi. Animuje współpracę międzysektorową, szczególnie
rozwijając ideę wolontariatu pracowniczego.

Koordynatorka pierwszego Centrum Obywatelskiego w
Krakowie, ekspertka ds. inkubowania Miejsc Aktywności Społecznych, doradczyni i mentorka wielu NGO.

Miejsce Aktywności Mieszkańców to dla mnie:

niezwykła przestrzeń do kreatywności i zaangażowania społecznego. I marzenie, żeby przestała być niezwykła, a stała się codziennością dostępną dla wszystkich nas.

Z wykształcenia menedżerka, z III sektorem związana od ponad 15 lat. Współzałożycielka stowarzyszenia Pracownia Obywatelska, członkini zarządu Federacja Małopolska Pozarządowa.

Aktywnie działa w grupie nieformalnej Lepsze Kliny, w której razem z sąsiadami prowadzi ogród społeczny Klinówka, organizuje
pikniki sąsiedzkie i konsultacje społeczne, robi happeningi w obronie terenów zielonych.

Autorka i animatorka pilotażu, który zapoczątkował proces budżetu obywatelskiego w Krakowie w 2013 r, współautorka publikacji “Wspólnie urządzaMY MIASTO – poradnik aktywnego mieszkańca”. Członkini grupy roboczej pracującej nad zmianą dot. Inicjatywy Lokalnej w Krakowie.

Z BISem związana od 2018 r, gdzie odpowiada za współpracę z samorządami w projektach wspierających rozwój społeczności lokalnych i ekonomii społecznej. W projekcie Miejsce Aktywności Mieszkańców współpracuje z samorządem, NGO oraz mieszkańcami tworzącymi społeczność MAM.

Agnieszka Matuszyńska-Dziewitek


Moja odskocznia to:

prace w ogrodzie, muzyka, śpiew, taniec, włóczenie się po lesie, długie rozmowy z przyjaciółmi.

Miejsce Aktywności Mieszkańców to dla mnie:

niezwykłe miejsce, które każdy może współtworzyć i czuć się jego częścią. Otwarte
na różnorodność, wspierające budowanie relacji opartych na zaufaniu i szacunku, w którym można spotkać ludzi dbających o atmosferę angażowania się i współdziałania.

Katarzyna Pętlak-Długosz


Moja odskocznia to:

W wolnych chwilach biegam, praktykuję jogę, morsuję a także, bawię się z córką i głaszczę dwie kotki. Dodatkowo interesuję się zarządzaniem najmem krótkoterminowym i inwestowaniem w nieruchomości

Od ponad dziesięciu lat w branży Public Relations, absolwentka Zarządzania na UEK i Public Relations na UJ.

Swoje doświadczenie zdobywała między innymi w spółce Uniwersytetu Jagiellońskiego działającej w obszarze wspierania innowacji i dostarczania usług dla life science.

Współpracowała także z funduszami zalążkowymi inwestującymi w przedsięwzięcia na wczesnych fazach rozwoju.

Pomysłodawczyni Right PR, firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań w sferze PR w zakresie m.in. media relations, komunikacji wewnętrznej, budowy wizerunku oraz działań w mediach społecznościowych.

Członkini założycielka Stowarzyszenia Wzmacniania Organizacji wzmacniacz.org.

Obecnie specjalistka ds. promocji w projektach Miejsca Aktywności Mieszkańców i PROO.

Miejsce Aktywności Mieszkańców to dla mnie:

MAM  to tzw “trzeci dom”, w którym sąsiedzi mogą się spotykać i realizować swoje marzenia społeczne. Miejsce, gdzie możliwy jest scenariusz, że od najzwyklejszej wspólnej kawy zaczyna się zmieniać lokalna rzeczywistość.

Absolwentka polityki społecznej i pracy socjalnej, spółdzielczyni w krakowskiej Spółdzielni Ogniwo, członkini Stowarzyszenia Dialog Społeczny i Stowarzyszenia Sieć Obywatelska WATCHDOG POLSKA i Stowarzyszenia Wymiar Społeczny.

Od 2012 r. współpracuje z organizacjami pozarządowymi, szczególnie w tematach związanych z partycypacją społeczną, kontrolą obywatelską i edukacją obywatelską w projektach dotyczących m.in. przejrzystości życia publicznego, zwiększenia udziału obywateli w gminnych procesach decyzyjnych, wzmacniania lokalnych liderów społecznych, wspierania sąsiedztw. Współautorka publikacji „Rady Seniorów (milowy) krok po kroku” i „Poradnik aktywnego obywatela”.

W BIS pracuje od 2022 r. jako animatorka społeczności lokalnych. Na koncie ma realizację projektów wspierających działania sąsiedzkie w Starym Podgórzu oraz animację społeczności w polsko-ukraińskim centrum Blue Hearts Embassy. Obecnie animatorka w MAM Na Kozłówce oraz realizatorka ścieżki edukacyjno-upowszechniającej w projekcie Aktywni Mieszkańcy Mają Swoje Miejsce.

Anna Cioch


Moja odskocznia to:

Rodzina, pies, uczenie się NVC, grupa „Empatia między rodzicami” i stanie za barem w Ogniwie.

Miejsce Aktywności Mieszkańców to dla mnie:

kawałek lepszego świata, coś, o co chcę dbać (i przede wszystkim – nie przeszkadzać).

Olga Glińska


Moja odskocznia to:

Odpoczywam na łonie natury lub przy dobrej lekturze czy filmie.

Doradczyni, animatorka społeczności lokalnych, koordynatorka projektów, aktualnie liderka zespołu MAM Na kozłówce 25.

17 lat doświadczenia projektowego – w tworzeniu, prowadzeniu i rozliczaniu projektów. Kilkuletnie doświadczenie także w zarządzaniu w NGO.

Z BIS współpracuję od 2018 roku, aktualnie skupiam się na rozwijaniu projektów w obszarze budowania nowej jakości sąsiedzkości .

Miejsce Aktywności Mieszkańców to dla mnie:

potwierdzenie tego, że jednak moje miejsce jest w trzecim sektorze, że najlepiej motywacji do życia dodają kontakty z innymi zaangażowanymi osobami.