Małopolskie Forum Animatorów i Animatorek

Na początku lipca miałyśmy ogromną przyjemność i zaszczyt zorganizować na początku miesiąca – Małopolskie Forum Animatorów i Animatorek!

Było nas aż 30 osób, pełnych pasji i zaangażowania w pracę ze społecznościami lokalnymi. Animatorzy, koordynatorki, organizatorzy, liderki – wszyscy razem wymienialiśmy się doświadczeniami z dotychczasowej pracy animacyjnej. Jako ekspertki Fundacji BIS dzieliłyśmy się też naszą wiedzą i rekomendacjami w stosowaniu metody Miejsca Aktywności Mieszkańców podczas sesji warsztatowych.

W drugim dniu zaprosiłyśmy do podzielenia się wiedzą zewnętrzne trenerki. Łucja Kucmin-Węglarczyk z Fundacji Przestrzeń do życia wprowadziła uczestników w temat partycypacji obywatelskiej w pracy ze społecznością lokalną a Izabela Plur z Fundacji Przestrzeń Rozwoju podpowiadała jak zmierzyć się z trudnym wyzwaniem docierania do różnych grup docelowych.

Jesteśmy wdzięczne za owocny czas spotkania i cieszymy się, że również uczestnicy i uczestniczki są zadowoleni z udziału:

„Bardzo dobre wydarzenie! Fakt, że tu przyjechałam był jedną z lepszych decyzji w ostatnim czasie. Jesteście dobrym, uzupełniającym się teamem, dobra robota!” 

– jedna z wypowiedzi z ankiety ewaluacyjnej Forum.

Jeżeli umknęło Ci nasze Forum, a praca ze społecznością lokalną jest tym, co Cię pasjonuje, nic straconego! 

Jesienią planujemy jeszcze m.in. dwie wizyty studyjne i drugą edycję wyzwania „Poznaj model MAM w 9 tygodni i naucz się, jak pracować ze społecznością”, które cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Już teraz możesz zapisać się na listę zainteresowanych kolejnym wyzwaniem, aby otrzymać wiadomość o starcie zapisów w pierwszej kolejności. Do czego, oczywiście, serdecznie Cię zachęcamy!

Dodaj komentarz